Koncert horniste Igora Lazića, violistkinje Ivane Lazić i pijaniste Marka Bogdanovića

Trio koji čine naši istaknuti muzičari hornista Igor Lazić, violistkinja Ivana Lazić i pijanista Marko Bogdanović će u Italijanskom institutu u Beogradu izvesti trija Mocarta, Šumana i Betovena.
Program:
Volfgang Amadeus Mocart
Trio za klarinet (hornu), violu i klavir, K. 498 (Kegelštat) – transk. Igor Lazić
Andante
Menuetto
Rondeaux – Allegretto
Robert Šuman
Märchenerzählungen, op. 132 (izbor)
Ludvig van Betoven
Trio za klarinet (hornu), violončelo (violu) i klavir u Be–duru, op. 11 (Gasenhauer)
Allegro con brio
Adagio
Tema – Pria ch’io l’impegno – Allegretto
Biografije:
Ivana Lazić (Beograd, 1977) je počela da uči da svira violu u Školi za muzičke talente u Ćupriji, u klasi prof. Pante Veličkovića. Školovanje je nastavila na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, gde je i diplomirala 2000. godine u klasi prof. Lasla Horvata i prof. Dušice Polovine. Tokom studija je bila član orkestra Camerata Academica pod upravom violončeliste Ištvana Varge. Bila je član Simfonijete i Srpskog kamernog orkestra.
Od 1997. do 2005. godine je nastupala kao solo violistkinja orkestra Kraljevski gudači Svetog Đorđa pod upravom Sretena Krstića, sa kojim je ostvarila brojne turneje po Nemačkoj, Italiji, Grčkoj, Mađarskoj, Austriji, Norveškoj i republikama bivše Jugoslavije. Od 2000. do 2012. godine je bila angažovana na mestu zamenika vođe viola u Simfonijskom orkestru RTS-a. Član je Beogradske filharmonije od 2012. godine, na poziciji zamenika vođe viola.Od 2017. godine angažovana je na poziciji vođe grupe.
Igor Lazić (Beograd, 1978) je počeo da svira hornu sa deset godina u klasi prof. Zorana Mrđenovića. Studirao je u klasi prof. Stjepana Rabuzina na Fakultetu muzičke umetnosti u Beogradu. Na Visokoj školi za muziku u Trosingenu (Nemačka) u klasi profesora Francisa Orvala, je završio najviši nivo studija iz oblasti muzike (solistische ausbildung). Godine 2005. je magistrirao na Fakultetu muzičke umetnosti u Beogradu.
Od 2001.godine do 2011. godine je bio solo hornista Beogradske filharmonije, a sada radi na Katedri za kamernu muziku FMU u Beogradu. Trenutno je u zvanju vanrednog profesora.
Učestvovao je u radu brojnih kamernih ansambala, kao što je Bras-ansambl FMU u Beogradu, Beogradski kvartet horni, Trossingen Brassquintet, Pulank Blaeserquintet, ansambl Isang Yun (ansambl nove muzike) i ansambl Altemusik (ansambl rane muzike). Godine 2001. je učestvovao u letnjoj turneji Omladinskog orkestra Gustav Maler, pod dirigentskom palicom Ivana Fišera i Franca Velzera-Mesta. Od 1995. godine nastupa kao solista sa kamernim i simfonijskim orkestrima u zemlji i inostranstvu.
Marko Bogdanović (1982, Beograd) je maturirao na odseku za klavir MŠ Dr Vojislav Vučković u Beogradu, u klasi prof. Branke Žiravac. Diplomirao je na odseku za klavir FMU u Beogradu, a tokom studija je učio u klasama prof. Aleksandra Šandorova i prof. Aleksandre Pavlović. Marko Bogdanović je zvanični umetnički saradnik nekolicine međunarodnih konkursa, festivala i majstorskih kurseva u Srbiji, Sloveniji i Italiji. Sarađivao je sa dirigentima i instrumentalistima, kao što su Johanes Harnajt, Štefan Šrajber, Srboljub Dinić, Lev Pupis, Betka Bizjak Kotnik, Oskar Laznik, Matej Zupan, Žerom Gišar, David Valter, Frančesko di Roza, Lajoš Lenčeš i dr. Zaposlen je kao klavirski saradnik u MŠ Stanković u Beogradu, a angažovan je i kao spoljni umetnički saradnik na Muzičkoj akademiji na Cetinju na Katedri za duvačke instrumente.
Veoma je aktivan kao kamerni muzičar, nastupajući u raznovrsnim intrumentalnim i vokalno-instrumentalnim ansamblima.