Концерт сопрана Анастасије Холц и пијанисткиње Дине Хаџиомеровић

14.04.2025., 20:00

Пијанисткиња Дина Хаџиомеровић је завршила докторске студије на ФМУ у Београду. Одржала је концерте у реномираним салама широм Србије. Овога пута ће у Галерији Артгет наступити заједно са сопраном Анастасијом Холц, са којом успешно наступа како у Србији тако и у иностранству. Као гошћа, придружиће им се млада пијанисткиња Дуња Дивац.

Програм:
Сергеј Рахмањинов
Весенние воды (Пролећне воде), оп. 14/11

Петар Иљич Чајковски
Ночи безумные (Безумне ноћи), оп. 60/6

Сергеј Рахмањинов
Все отнял у меня (Све ми је узео), оп. 26/2

Анатолиј Новиков
Ариозо матери из кантате Потребан нам је мир

Сергеј Рахмањинов
Отрывок из Мюссе (Одломак од Мизеа), оп. 21/6

Григориј Сметанин
Как на этой на долинке (Као у овој долини)

Оторино Респиги
Nebbie

Ернесто де Куртис
Non ti scordar di me

Роберт Штолц
Spiel auf deiner Geige из оперете Venus in Seide

Астор Пјацола
Libertango за клавир четвороручно
ДУЊА ДИВАЦ и ДИНА ХАЏИОМЕРОВИЋ

Фернандо Обрадос
El Vito

Агустин Лара
Granada

Жорж Бизе
Хабанера, арија Кармен из опере Кармен

Биографије:
Анастасија Холц (Београд, 1990) завршила је основне, мастер и специјалистичке студије из клавира, као и основне, мастер и специјалистичке студије соло певања и камерне музике. Студирала је класама професора Јасмине Шајновић, Војислава Аврамовића и усавршавала се у Русији код еминентних професора попут Људмиле Сафонове и Владимира Селивохина. Тренутно је докторанд на АУ у Новом Саду у класи проф. Милице Стојадиновић.
Освојила је низ лауреата на такмичењима као што су Фестивал словенске музике Москва, Петар Коњовић, BelBrand Аwаrd, Вера Ковач Виткаи, Дино Ћиани, Николај Рубинштајн, Изоле Бороме и други. Члан је жирија међународних такмичења у Србији, Северној Македонији, Италији, Летонији, Малти, БиХ, Литванији и Русији. Осим у Србији, одржава мајсторске курсеве у Русији, Летонији, Италији, Северној Македонији и на Малти.
Наступала је у оперским театрима у Русији, Србији, Северној Македонији, Италији, Грчкој, Летонији, Белорусији, Казахстану, Киргистану и Шпанији. Сарађивала је са диригенатима попут Пасквалеа Менкиза, Николаја Роготијева,Никоса Ефтхимиадиса, Вјачеслава Бортновског, Андрее Салинаса и Адријана Морара. Остварила је низ улога првог фаха у операма Кармен Ж. Бизеа (Микаела), Мадам Батерфлај (Ћо-Ћо-Сан), Тоска (Тоска) и Боеми (Мими) Ђ. Пучинија,  Отело (Дездемона), Бал под маскама (Амелија) и Трубадур (Леонора) Ђ. Вердија, Пикова дама (Лиза) и Евгеније Оњегин (Татјана) П. И. Чајковског.
Ванредни је професор на Академији уметности Универзитетa Слобомир П., почасни професор АУ Есперанс у Стразбуру и БЛС у Кини. Члан је УМУС и УМБПС. Уметнички је директор Фестивала словенске музике Београд, међународних такмичења Владимир Селивохин, Канто бене и М.А. Artists Management. Члан је Секторских већа за уметност и хуманистичке науке при Агенцији за квалификације као и Inside produzioni management у Италији.

Дина Хаџиомеровић (Београд, 1981) похађала је Основну и СМШ Коста Манојловић у класи проф. Биљане Поповић и проф. Жељке Симановић. Са 16 година је уписала ФМУ у Београду. Дипломирала је у класи проф. Нинослава Живковића, магистарстке студије је започела у класи проф. Невене Поповић, и завршила у класи проф. Нинослава Живковића. Године 2021. је докторирала на Катедри за клавир на ФМУ, у класи проф. Маје Рајковић. Завршни докторки реситал је одржала у Великој сали КНУ.
Као солиста и у камерним ансамблима је наступала у еминентним салама у Београду, Новом Саду, као и у осталим градовима широм Србије и у иностранству. Освојила је бројне награде на престижним, домаћим и међународним такмичењима у Србији, Француској, Италији и Чешкој. Остварила је и запажене резултате и на пољу камерне музике у саставима са оперском дивом Анастасијом Холц, виолистом Немањом Марјановићем и виолинисткињом Маријом Миситом, а у клавирском дуу са Саром Вујадиновић је наступала неколико година. Одржале су велики број концерата од којих се посебно издваја реситал на World piano conference, у Новом Саду, на којем су представљале Србију.
Од 2002. године је запослена као клавирски сарадник, а од  2014. године почиње да се бави и педагошким радом у МШ Коста Манојловић, у Земуну. Њени ученици су освојили преко 200 награда на домаћим и међународним такмичењима, а велики број дипломаца је положио пријемне испите на престижним Универзитетима у земљи и иностранству. Дина Хаџио еровић је више пута је награђивана за свој педагошки рад.
Године 2019. направила  је специјални пројекат који је премијерно изведен у Србији – аранжман композиције Galop-marche, коју је одсвирала заједно са одабраним ученицима и студентима на КНУ, у 16 руку на два клавира.
Од 2022. године је запослена  као виши асистент на Универзитету Слобомир П.

Дуња Дивац (рођена Бераковић) рођена је 1999. године у Београду. Завршила је МШ Коста Манојловић у Земуну у класи проф. Олге Малевић Ђорђевић. Добитник је признања Ђак генерације за успехе које је постигла током похађања средње школе. Завршила је основне и мастер студије на Катедри за клавир на ФМУ у класи проф. Наташе Митровић. Добитница је бројних награда на државним и међународним такмичењима.
Свирала је у реномираним концертним дворанама у Београду и другим градовима у Србији. На позив са конзерваторијума у Бечу учествовала је на концерту у оквиру међународног фестивала Vienna Young Pianists свирајући у чувеној сали Ehrbar (2016).
Добитник је награда Катарина Аћимовић за најбољу интерпретацију сонате на годишњем испиту и Слободанка Милошевић-Савић за најбољи успех из главног предмета коју додељује ФМУ. Двоструки је добитник стипендије Доситеја. Вишеструко је награђивана од стране општина Стара Пазова и Земун за успехе током школовања.
Учествовала је у премијерном извођењу аранжмана композиције Galop-marche Алберта Лавињака (2019) за 16 руку, у Великој сали Коларчеве задужбине.
Тренутно је запослена у МШ Коста Манојловић у Земуну, као наставник клавира.

 

Loading...