Mini SAXperience – Чланови оркестра саксофона „mdw“ Универзитета у Бечу

Mini SAXperience на отвореном
На овoм концерту специјално осмишљеним за децу, малишани у публици ће имати прилику да чују младе саксофонисте како владају својим инструментом као и да науче нешто ново о саксофону „из прве руке“.
Квартет саксофона Revêrie
Јое Баран, сопран саксофон
Данијел Живојиновић, алт саксофон
Силвија Мацејовá, тенор саксофон
Клеменс Гирстмаир, баритион саксофон
Квартет саксофона Aurora
Мариа Марторел, сопран саксофон
Селина Хофер, алт саксофон
Анђела Љубичић, тенор саксофон
Ивона Доминик, баритон саксофон
Програм:
Волфганг Амадеус Моцарт (1756–1791)
Два става из Гудачког квартета бр. 16
I Allegro ma non troppo
IV Allegro Vivace
Aстор Пјацола (1921–1992)
Adiós Nonino
Феликс Менделсон (1809–1847)
Капричо, oп. 81
Квартет саксофона Revêrie
Ežen Boza (1905–1991)
Andante et Scherzo
Фернанд Декрук (1896–1954)
Павана
Никола Лекић
Chiaroscuro
Мануел де Фаља (1876–1946)
La vida breve
Биографија:
Оркестар саксофона mdw (Универзитет за музику и извођачке уметности у Бечу) окупља младе саксофонисте различитих националности и генерација, стварајући јединствен ансамбл који комбинује богатство боја саксофонске породице – од сопранина до баса. Оркестар негује репертоар који обухвата оригиналне композиције, аранжмане класичних и савремених дела, истичући значај сарадње са савременим композиторима.
Ансамбл је наступао у бројним концертним дворанама у Бечу и Аустрији, учествовао на фестивалима савремене и класичне музике, те сарађивао са међународним уметницима и педагозима. Посебна пажња посвећује се извођењу премијера нових дела, чиме оркестар доприноси даљем развоју литературе за саксофон.
Оркестар се налази под уметничким вођством Харалда Милера, истакнутог аустријског саксофонисте и педагога. Милер је оснивач реномираног Квартета саксофона Данубија, са којим је наступао широм Европе и Азије, и дугогодишњи је директор музичких школа у Горњој Аустрији. Као извођач и диригент, сарађивао је са водећим оркестрима и институцијама, а својим радом обликовао је генерације младих саксофониста.
Гостовање Оркестра саксофона mdw у Београду доноси публици прилику да доживи спој младалачке енергије, врхунског образовања и богате европске традиције саксофона.