АРХИТЕКТУРА У КОНТЕКСТУ #3, Идеја – инвестиција – реализација

11.04.2017, 18:06.
blank-image

Архитектонски опус Александра Спајића; учесници: Дејан Бабовић, архитекта и аутор
Сваки архитектонски објекат на путу до свог коначног облика, пролази кроз различите фазе, модификује се више пута. У том процесу у коме кућа настаје учествују архитекта, инвеститор и будући корисници. У којој мери и на кој начин сарађују ови актери, који свако на свој начин доживлјавају исти објекат. У својој архитектонској пракси Александар Спајић је највећи део својих реализованих дела пројектовао за познатог инвеститора и у непосредној сарадњи са њим. О том свом искуству, о томе како изградити однос поверења са клијентом, како остати доследан свом архитектонском креду, а истовремено бити спреман и на компромис, он ће разговарати са колегом, такође врсним пројектантом Дејаном Бабовићем. Као специјални гост у разговор ће се уклјучити и један од инвеститора са којим Спајић сарађује. Публика ће имати ретку прилику да се упозна са ставом наручиоца објекта, оног који је често невидлјив за јавност, а који у мањој или већој мери одлучује о будућем објекту.

Александар Спајић (1963) дипломирао је на Архитектонском факултету у Београду 1989. године.
Након дипломирања радио је у неколико пројектних бироа у землји и иностранству. Од 1997. године ради самостално у сопственом бироу, док 2005. године оснива Ауторски Ателје Спајић. Са својим сарадницима бави се пројектовањем пословних, стамбених, спортских и туристичких објеката и ентеријера. Најзначајнија дела су РТВ Пинк, ПФИ студији и Мгум у Шимановцима, ентеријер објекта Делта Спорт, више ентеријера разних брендова, ентеријер пословног објекта ПО2-2 за Делта Реалестате, ентеријер управне зграде Соко Штарк, лаyоут пословница Банка Интесе, пословни центар фармацеутске куће Стада у Бад Вилбелу-Немачка, више индивидуалних стамбених објеката и ентеријера пословних и стамбених објеката и продајних простора. Добитиник је награда и признања ДаНС-а, Салона архитектуре у Београду, награде Улупудс-а Александар Шалетић за ентеријер и БПБ Тропхy награда на нивоу Србије и Црне Горе, као и интернационалне награде за најболји ентеријер са иновацијом у систему суве градње на такмичењу одрзаном у Мадриду 2006. године. Учесник изложби у Берлину, Венецији, Москви, Минску и Бишкек-Киргизија.

Напомена: Предавање је вредновано са 5 бодова за пријавлјене учеснике, односно 10 бодова за предаваче који су чланови Коморе и увршћено је у Програм обуке континуираног (перманентног) професионалног усавршавања чланова Инжењерске коморе Србије из области Националног програма за 2017. годину.

Суорганизатор: Инжењерска комора Србије

Loading...