ДОДЕЉЕНЕ НАГРАДЕ НА ДИЗАЈН КОНКУРСУ НЕW ШТРАФТА

23.06.2016-01.07, 18:26.
blank-image

Жири: Славимир Стојановић, дизајнер, председник жирија, Нана Раденковић- један од оснивача и директора дизајн хуб-а Нова Искра, Данко Радуловић, индистријски дизајнер, Ненад Радујевић – оснивач и директор Модног студија Цлицк и Драгана Русалић, уредница Дизајн центра Београдског излога
Конкурс Неw штрафта реализован је са жељом да се нова имена младих дизајнера уведу у Београдски излог заједно са њиховим креативним решењима за нови урбани београдски сувенир. Предност је дата пројектима урбаног приступа и високог степена иновативности, који су уједно погодни за серијску производњу и продајни асортиман Беоизлога. Жири конкурса, коме се искрено захваљујемо на изузетној сарадњи, а који је радио у саставу: Славимир Стојановић, дизајнер, председник Жирија, Нана Раденковић – један од оснивача и директора дизајн хуб-а Нова Искра, Данко Радуловић, индистријски дизајнер, Ненад Радујевић – оснивач и директор Модног студија Цлицк и Драгана Русалић, уредница Дизајн центра Београдског излога, имао је увид у укупно 39 дизајн предлога пристиглих на конкурс. Први круг селекције је прошло 11 апликација. Други круг је подразумевао менторски приступ и рад чланова жирија са апликантима, а са циљем унапређења послатих решења.
Конкурс је првобитно предвиђао доделу 3 награде, а Жири је на основу прегледаног материјала, одлучио да награди 4 пројекта, и то кроз две прве и две друге равноправне награде.
Другу награду, коју је омогућила Општина Стари Град, којој се овом приликом искрено захваљујемо на помоћи, Жири је одлучио да равноправно додели Сенки Милутиновић за пројекат „Београдски бурек у кругу двојке“ и двојцу који чине Марија Станојковић и Милан Кајганић за пројекат „Београдски џивџан“.
Сенка Милутиновић је кроз свој пројекат осветлила неизоставни делић београдске свакодневице, који одолева свим савременим новотаријама – бурек. Странци-гости нашег града поистовећују бурек са тзв. „дисцо-пекарама“ које као ретко где у свету раде даноноћно, а у питању су заправо нама свима добро познати „Трпковић“, „Чарли“ или „Тома“. Иначе, термин „дисцо-пекара“ скован је управо од стране наших иностраних пријатеља.
„Београдски џивџан“ Марије Станојковић и Милана Кајганића, овде дат у форми стилизовног врапца у природној величини, оживљава један од најпознатијих симбола Града, и то кроз низ употребних предмета као што су стони сат, сланик, пиштаљка…
Прву награду такође деле два пројекта, и то: тим Брука Нотес са пројекатом „Лица бола из београдских трола“ и Соњи Тонев за пројекат „Модуларни свећњак“.
„Модуларни свећањак“ је пројекат који кроз прецизну и чврсту геометријску структуру дозвољава простор за флексибилност захваљујући модуларним формама од којих се састоји. Ове форме креиране су од једноставних комада малих димензија, релативно лако изведивих кроз серијску производњу.
Пројекат „Лица бола из београдских трола“ на духовит начин описује атмосферу у београдском превозу где, хтели то ми или не, добијамо и порцију београдског менталитета. Смисао за хумор типичан за Београђане ауторке из креативног двојца Брука Нотес су успешно пренеле и на сувенир који плени аутентичношћу и оригиналним приступом.

Искрено честитамо добитницима на освојеним наградама!

Loading...