Концерт клавирског квартета „Weissburg“

27.11.2014, 20:00.
blank-image

Клавирски квартет Weissburg чине виолиниста Никола Алексић, виолиста Немања Марјановић, виолончелиста Владимир Павловић и пијанисткиња Јелена Ђајић-Левајац.

Програм:

Лудвиг ван Бетовен
Клавирски квартет бр. 3 у Це-дуру, WoO36/ 3
Allegro vivace
Adagio con espressione
Rondo – Allegro

Густав Махлер
Клавирски квартет у а-молу
Nicht zu schnell

Роберт Шуман
Клавирски квартет, оп. 47
Sostenuto assai, Allegro ma non troppo
Scerzo Molto vivace
Andante cantabile
Finale Vivace

Биографије:
Никола Алексић (Београд) виолину учи од своје шесте године (класе М. Ристић и А. Лебедински). Са четрнаест година постао је редован студент ФМУ у Београду у класи проф. Дејана Михаиловића, где је дипломирао и стекао звање магистра, потом се усавршавао код проф. Игора Озима у Келну. Добитник је награда на републичким и савезним такмичењима. Добитник је награде Златни анђео као најуспешнији млади уметник и награде Радио Београда Музичар године 2004. Наступао је у Србији, Немачкој, Француској, Словенији, БиХ, Швајцарској и САД-у. Као солиста је наступао са БГФ, Филхармонијом младих, БКО Мајстори гудачи, СО РТС-а, Оркестром ФМУ, Уметничким ансамблом Војске Србије, Нишким симфонијским оркестром, Бањалучком филхармонијом и другима. Снимао је за телевизију и радио. Запослен је као доцент на Академији уметности у Новом Саду. Члан је УМУС-а.

Немања Марјановић (Београд) је дипломирао и магистрирао на ФМУ у Београду у класи проф. Дејана Млађеновића. Тенутно је студент докторских студија у Београду. Постдипломске студије је завршио и у Мадриду, на високој школи за музику Краљица Софија у класи Жерара Косеа, у чијој класи је и магистрирао. Као солиста је учествовао на фестивалима, као што су БЕМУС, НОМУС, Мокрањчеви дани, ОКТОХ, Трибина композитора и други. Наступао је у Аустрији, Мађарској, Шпанији, Русији, Италији, Холандији, Мексику и БиХ. Добитник је прве награде на интернационалном конкурсу Петар Коњовић. Наступао је, као солиста са СО РТС-а, са ансамблом Станислав Бинички, КО Душан Сковран чији је био петогодишњи члан на месту соло виоле, као и са оркестром Корнелије. У Мадриду је био члан квинтета Скарлати са којим је издао комапкт диск за Sony Classic. Запослен је као доцент на ФМУ у Београду и на Академији умјетности у Бањој Луци, на Катедри за гудачке инструменте, на одсеку виола.

Владимир Павловић (Београду) је завршио средњу музичку школу у Москви у класи проф. Г. И. Зубареве, и Академију Гњесин у истом граду, код проф. Бориса И. Талалаја. Магистрирао је на Академији уметности у Новом Саду (2003) у класи проф. Имре Калмана. Освајао је прве награде на републичким савезним и међународним такмичењима. Као солиста је наступао са КО Pro Classica и са Земунским камерним оркестром. Одржао је реситала са пијанисткињом Иваном Карајков широм Србије и региона, као и са другим пијанистима. Активну концертну делатност са тријом Ток остварио је на концертима у Србији и Грчкој. Активан је и као солиста и вођа виолончела Земунског камерног оркестра, чији је члан од оснивања (2004). Запослен је на катедри за камерну музику Академије уметности у Новом Саду у звању самосталног стручног сарадника и предаје виолончело у звању доцента на Универзитету Слобомир у Бијељини.

Јелена Ђајић Левајац је са двадесетчетири године магистрирала у класи проф. Мирјане Шуице-Бабић. Усавршавала се у Санкт Петербургу, Москви и у Берлину где је стекла диплому Високе школе за уметност. Добитник је бројних награда на међународним такмичењима у земљи и иностранству. Остварила је преко 100 концерата у земљи, Русији, Немачкој, Италији, Бугарској, и Републици Српској. Наступала је на фестивалима Барски љетопис, Котор арт, Херцег фест и Цетињско лето. Наступала је као солиста са оркестром Београдске филхармоније и СО РТС-а и КО Сковран. Као члан клавирског трија Weissburg имала је концерте у земљи. Члан је клавирског дуа Меззо са М. Павловићем. Остварила је трајне снимке за РТС. Запослена ја на Катедри за клавир на ФМУ. Члан је УМУС-а. Члан је креативног тима у пројектима Културног центра Београда, музичког програма прославе великих годишњица.

 

 

Loading...