58. oktobarski salon | Beogradski bijenale 2021 – PROGRAM OTVARANJA

24.06-27.06.2021, ..:..

58. Oktobarski salon | Beogradski bijenale
SANJARI
25. 6. – 22. 8. 2021.
Kustosi: Ilarija Marota i Andrea Bačin

Izložbeni prostori:
Muzej grada Beograda, Resavska 40 b
Kulturni centar Beograda, Knez Mihailova 6/Trg Republike 5
Dvorana kulturnog centra Beograda, Kolarčeva 6
Park ispred Muzeja Jugoslavije, Mihaila Mike Jankovića 6
Podzemni prolaz na Terazijama, ugao Kralja Milana i Terazija
Tržni centar Trg republike, Staklenac (bilbord)
RTS 3, svake večeri u 20.55
Radio Beograd 2
i drugi javni prostori u gradu

PROGRAM OTVARANJA
24. – 27. 6. 2021.
Svi izložbeni prostori biće otvoreni za publiku od subote u 13:00, a ulaz i programi tokom vikenda otvaranja biće besplatni.


Četvrtak, 24. jun
FRANCUSKI INSTITUT, Zmaj Jovina 11
19.00 – Rêverie – otvaranje prateće izložbe u saradnji sa Francuskim institutom, Fakultetom likovnih umetnosti u Beogradu i Umetničkim prostorom U10
Umetnici: Andrea Dramićanin, Jelena Pantelić, Aleksandar Rakezić, Milija Čpajak, Marija Šević


Petak, 25. jun
PARK ispred MUZEJA JUGOSLAVIJE, Mihaila Mike Jankovića 6
Umetnici: Dora Budor, Nikola Dee, Pjer Uig, Maks Huper Šnajder, Guan Sjao

19.00 – OTVARANJE „SANJARA“
Performansi
Davide Balula, Zov i pesme ptica (Orfejeva tragedija), performans
Učesnici: Lidija Antonović, Ljubica Damčević, Joana Knežević, Katarina Ranković, Đurđina Samardžić, Teodora Sarić, Olga Uzkaeva, Zoran Vasiljević + kokteli Davidea Balule
Maks Huper Šnajder + Psihoterapija, Aleksandar Jestrović Jamesdin i Dejan Poljaković, muzički performans


Subota, 26. jun
MUZEJ GRADA BEOGRADA, Resavska 40 b
Umetnici: Žan-Mari Apriju, Triša Baga, Davide Balula, Vil Benedikt, Sesilija Bengolea, Džejms Brajdl, Elejn Kameron-Vir, Klaudija Kont, Sanja Ćopić, Vuk Ćosić, Aleks Da Korte, Sajmon Deni, DIS (Lorin Bojl, Solomon Čejs, Marko Roso, Dejvid Toro), David Duar, Cao Fej, Nenad Gajić, Kamij Enro, Klara Hoznedlova, Dejvid Horvic, Margerit Imo, Invernomuto (Simon Bertuci, Simon Trabuki), Aleks Izrael, Melike Kara, Nadežda Kirćanski, Džoš Klajn, Oliver Larić, Hana Livi, Hana Miletić, Ebeko Muslimova, Katja Novickova, Prešes Okojomon, Vong Ping, Sonja Radaković, Džon Rafman, Bojan Šarčević, Augustas Serapinas, Emili Mej Smit, Danijel Stigman Manjrane, Dajmond Stingli, Jena Sutela, Nora Turato, Niko Vašelari, Džordan Volfson

13.00 – Kroz izložbu vode Ilarija Marota i Andrea Bačin, kustosi 58. Oktobarskog salona (prevod obezbeđen)

13.00 – 15.00 – Performansi
Davide Balula, Zov i pesme ptica (Orfejeva tragedija), performans
Izvođači: Lidija Antonović, Ljubica Damčević, Katarina Ranković, Đurđina Samardžić, Teodora Sarić, Olga Uzkaeva, Zoran Vasiljević
Sanja Ćopić
, Važno je da budeš svesna svega u svakom trenutku (prošireno), performans / instalacija
Sonja Radaković, Zauzeto, performans / video

PODZEMNI PROLAZ, ugao Kralja Milana i Terazija
16.00 – Siprijen Gajar, UNDER-BENCH, trajna umetnička instalacija

DVORANA KULTURNOG CENTRA BEOGRADA – FILMSKA GALERIJA, Kolarčeva 6
BIOSKOPSKA SALA
Umetnici: Džeremi Deler i Sesilija Bengolea, Sesil B. Evans, Siprijen Gajar, Mark Leki, Anri Sala, Marijana Simnet, Igor Simić, Kolin Snep i Mauro Hertig, Niko Vašelari
FILMSKA GALERIJA
umetnici: Tan Husein Klark, Aleks Da Korte

17.00 – Otvaranje FILMSKOG PROGRAMA – bioskop će biti otvoren za publiku tokom cele noći!

18.00 – Razgovor sa Tanom Huseinom Klarkom, umetnikom i autorom radio drame U abecednom vrtu koja je napisana za 58. Oktobarski salon | Beogradski bijenale
Razgovor vodi Vesna Perić, dramaturškinja i filmska kritičarka, Radio Beograd 2

KULTURNI CENTAR BEOGRADA, Knez Mihailova / Trg republike
LIKOVNA GALERIJA, Knez Mihailova 6
Umetnici: Džon Rafman, Vuk Ćuk

PODROOM, Trg Republike 5/-1
Umetnici: Marija Avramović i Sem Tvajdejl, Igor Simić, Mat Kopson

JAVNI PROSTOR ispred Beogradskog izloga, Knez Mihailova
19.30 – Alek Da Korte, Blue Moon, javni karaoke

TRŽNI CENTAR TRG REPUBLIKE, STAKLENAC
Aleks Izrael, Bilbord Kulisa neba

JAVNI PROSTORI U GRADU
Aleksandra Domanović, Portret dame u plamenu, posteri na različitim javnim površinama po gradu

PLATO ISPOD BRANKOVOG MOSTA
22.30 – 00.00 – Invernomuto, Crni Med, Poglavlje VII, 40 min. – muzički program komponovan za 58. Oktobarski salon | Beogradski bijenale


Nedelja, 27. jun
MUZEJ GRADA BEOGRADA, Resavska 40 b
14.00 – 17.00 – Kroz postavku vode Leonardo Kaldano, Đulija Leone i Giljerme Itakarambi, asistenti kustosa

PARK ISPRED MUZEJA JUGOSLAVIJE, Mihaila Mike Jankovića 6
14.00 – 17.00 – Kroz postavku u parku vode Leonardo Kaldano, Đulija Leone i Giljerme Itakarambi, asistenti kustosa

KULTURNI CENTAR BEOGRADA, GALERIJA ARTGET, Trg Republike 5/I
BIBLIOTEKA SANJARA – Više od stotinu knjiga o snovima na srpskom i drugim jezicima koje su odabrali umetnici
18.00 – Igor Simić, Mekana montaža, predavanje
19.30 – Dejvid Horvic – Kako mažnjavati knjige – predstavljanje izdanja na srpskom, Di – džej set

Osnivač i pokrovitelj: Grad Beograd
Organizator: Kulturni centar Beograd

www.oktobarskisalon.org

Loading...